Adrese: Gleznotaju 12/14, Riga , Latvia    Rezervēšana: +371 67216037    E-mail: vecriga@vecriga.lv

Vēsture

Viesnīcas ēkas vēsture ir neatņemama Rīgas vēstures daļa. Kopīgā vēsture sakās ar pirmajiem stūrakmeņiem, kuri ir saglabājušies vienā no iekšējām viesnīcas „Vecrīga” sienām. Šai sienai ir vairāk nekā 700 gadu. Tā atceras laikus, kad pirmajā vietā bija rūpes par drošību, kas tiek sniegta visiem, kas uzturas mūsu viesnīcā.
Pati ēka ir viena no senākajām ēkām visā pilsētā. Pirmo reizi tā tika pieminēta 1214.gadā, kad šajā vietā atradās muitas punkts, lai iebrauktu pilsētā. 14.gadsimta beigās ēkā atradās Rīgas muita. 1677.gadā muita tika pārcelta uz citu vietu, bet šeit izbūvēja ielu, kurā uz dzīvi apmetās gleznotāji un zeltkaļi. Ēkā, kur tagad atrodas viesnīca, bija juveliera darbnīca, ko bieži apmeklēja tā laika elite, kas pasūtīja gan rotaslietas, gan greznus traukus. 1970.gadā ēkas rekonstrukcijas laikā tur, kur šobrīd atrodas restorāns „Palete”, vecajā sienā tika atrasta slēptuve, kur glabājās zelts un rotaslietas. Taču citā slēpnī atradās zobens, kas bija vairāk nekā 200 gadus vecs.

Ēkas vairakkārt tika pārbūvēta un pašreizējo izskatu tā ieguva 1712.gadā. Līdz tam brīdim pilsēta bija kļuvusi par Ziemeļu zīda ceļa reģionālo centru un, līdz ar to, arī par nozīmīgu centru tirgotājiem. Tā rezultātā te darbojās viens no pazīstamākajiem zeltlietu meistariem, kurš bija saistīts ar Solomonu Heini, Rokfellera onkuli, slavenu baņķieri un tā laika bagātāko cilvēku Eiropā. Par to liecina sarakste un nodzeltējušas vēstules, kas pēdējās rekonstrukcijas laikā 1998.gadā tika atrastas slēptuvē. Šīs vēstules kalpo par ļoti retu tāda līmeņa tā laika sarakstes paraugu. Taču atbilde uz jautājumu, kādu noslēpumu tās glabā, iespējams, uz mūžiem paliks noslēpums. Viesnīcas apmeklētāji var iepazīties ar šīm vēstulēm mazajā viesnīcas muzejā.

Viesnīca „Vecrīga” savas durvis vēra 1999.gadā un kopš tā brīža ir kļuvusi par vienu no iecienītākajām vietām tiem cilvēkiem, kuri novērtē komfortu, māju sajūtu un personisku attieksmi.