Adrese: Gleznotaju 12/14, Riga , Latvia    Rezervēšana: +371 67216037    E-mail: vecriga@vecriga.lv

Laimes laterna

Jaunais rīgas laimes simbols!
Jūs varat atrast Laimes Laterna plāksnīte uz fasādes sienas restorāna Sale and Pepe un viesnīcas Old Riga Hotel Vecriga. Lai atrastu pats lukturis, jums ir nepieciešams pacelt acis augstāk un paskatīties uz viesnīcas fasāde. Laimes Laterna — manevrēt ar to. Laterna elektriska, bet to mērķis nemaz nav apgaismot ielas un ieeja restorāns ar to, kā kalpot par simbolu.

Priekšvēsture parādās jaunas rīgas atrakcijas, kā teicis rakstnieks Vladimirs Cits, ir šāda: pirms vairākiem gadiem viņš saticis vecāka gadagājuma ārzemniekam, kuru senči bija Rīgā кузнецами. To labprāt dalījās savās atmiņās, tai skaitā leģendu par burvju фонаре — Фонаре laimi, Viens no senčiem šis cilvēks ir darījis lietas, kas, kā tika uzskatīts, nes veiksmi un laimi. Pats viņš bija ļoti laimīgs personīgajā dzīvē. Kaut kā viņam sapnī parādījās viņa sencis, un teica: "Tu taču esi kalējs. Lūk, un uztaisi sev laimi pats". Pamodies, kalējs ilgi domāja par šiem vārdiem, un nolēma veidot gaismas Lukturi laimes. Daudz cilvēku bija pulcējušies, lai noskatītos jaunu darbu kalēja. Viņš pievienojās pūļa. Jaunā sieviete atrodas vērsos pie viņa ar jautājumu: "Kurš ir veicis šis lukturis?" "Es", — teica kalējs. Tā viņi iepazinās, un drīz vien apprecējās. Pēc tam gāja runas, ka šī laterna nes laimi.

Teica kļuva par pamatu, lai izveidotu Laternas laimes. Gaisma, kas deg šajā laternā, simbolizē to, ka laime kabatā neieliksi un nepaslepsi. Tas ir īpašs stāvoklis. To ir grūti noslēpt — viņiem gribas dalīties.

Iespējams, ar izskatu šo laternas, frāze, ka cilvēks pats ir savas laimes kalējs, kļūst redzams pildījums.